08.08.2017

Pobeda kadetske reprezentacije

Kadetska reprezentacija Srbije u čijim redovima se nalazi i mladi Nikola Stefanović, igrač Spartak Vojputa pobedom je startovala na Svetskom prvenstvu koje se održava u Gruziji.

Srbija je u prvoj utakmici D grupe pobedila Meksiko sa 29:18 (15:5). Naša reprezentacija je krenula ozbiljno i već nakon prvog poluvremena imala prednost od deset golova 15:5. Meksiko je u 40. minutu prišao na 17:12, kada su orlići pojačali tempo i ubrzo stigli do dvocifrene prednosti.

Nikola Stefanović iako dve godine mlađi odlično je obavljao zadatke u odbrani da bi u finišu meča šansu dobio i u napadu što je iskoristio postignutim golom za konačnih 29:18. Najbolji strelac u redovima Srbije bio je Stefan Sunajko sa 6 postignutih golova.

Reprezentaciju Srbije u utorak 9. avgusta očekuje znatno teži zadatak, pošto se od 20 časova sastaju sa reprezentacijom Rusije.