03.09.2017

Poraz u finalu turnira u Riđici

Rukometaši Spartak Vojputa posustali su u finalu međunarodnog turnira u Riđici na kojem su pored domaćina ekipe Dalmatinca učestvovali Spačva Vinkovci, Jedisntvo iz Brčkog i Spartak Vojput.

U prvom susretu subotičani su uverljivo pobedili Jedinstvo iz Brčkog sa 27:16, dok je u drugom polufinalnom susretu Spačva bila bolja od domaćina Dalmatinca sa 35:21. Spartak Vojput je bio oslabljen u finalu, pošto su igrali bez prvog pivota Aleksandra Kurteša kao i bez krila Marka Perovića.

Od samog poečtka finala vodila se velika borba. U 18. minutu rezultat j ebiuo 6:6, da bi nakon prvog poluvremena Spačva Vinkovci imala prednost od 9:8. Iako turnirska, utakmica je bila borbena su puno brzih akcija. Na kraju slavila je ekipa iz Hrvatske pobedivši Spartak Vojput sa 19:17.