12.11.2017

Poraz u Beogradu

Partizan - Spartak Vojput 26:20 (13:9)

USC "Voždovac" u Beogradu. Gledalaca: oko 300. Sudije: Jevtić Miloš i Jevtić Đorđe. Sedmerci: Partizan: 2/2, Spartak Vojput 4/4. Isključenja: Partizan 10 min, Spartak Vojput 12 min.

Partizan: Butulija Bojan 3, Jokić Stefan, Živković Nemanja 5, Grubić Nikola, Radovanović Milomir 2, Pavlović Uroš, Milenković Vuk 4, Mikić Luka, Milosavljev Dejan, Pižurica Matija, Radivojević Bojan, Trnavac Andrej, Jugov Bojan, Stevanović Darko 5, Glendža Aleksandar, Maksić Aleksa 7.

Spartak Vojput:
 Pjevalica Vukašin, Bošković Savo, Peić Tukuljac Željko 1, Ristić Mihajlo, Pernar Marko, Perović Marko 3, Gačević Spasoje, Potpara Milan, Egić Nikola 1, Kojadinović Uroš, Radosavljević Uroš 12, Leovac Filip 1, Stefanović Nikola 1, Petrović Ilija 1, Kurteš Aleksandar, Abadžić Vladimir.

Rukometaši Partizana savladali su Spartak Vojputa u utakmici 7. kola Super lige. Domaćini su brzim kontrama uspešno kaznili sve greške subotičana. Velika zasluga za konačan trijumf ide i golmanu Dejanu Milosavljevu koji je večeras bio odličan i predstavljao nerešivu enigmu za bekove Spartak Vojputa koji definitivno nisu imali svoj dan, postigli su samo četiri gola od ukupnih dvadeset.

Početak utakmice nije nagoveštavao ubedljivu pobedu Partizana. Spartak Vojput je poveo golom Marka Perovića, da bi Milenković i Maksić preokrenuli na 2:1. Radosavljević je poravnao na 2:2 a nakon toga su rukometaši Partizana napravili seriju od tri gola u nizu za 5:2. Trgli su se subotičani, zaigrali bolje u odbrani i nakon dve uspešne odbrane Abadžića i brze realizacije preko Radosavljevića i Marka Perovića poravnali rezultat na 5:5 u 13. minutu. Partizan je sretno poveo u 18. minutu. Abadžič je odbranio šut igraču Partizana, ali lopta se odbija do Živkovića koji koristi svoju šansu i sa crte dovodi svoj tim u vodstv za 8:7. Mučili su se igrači Spartak Vojputa u napadu, bekovi nisu uspevali da probiju odbranu Partizana koji su preko brzih kontri kažnjavali sve greške subotičana. Serijom od 5:0 u osam minuta crno-beli su stigli do prednosti od 12:7. Sa dva gola Radosavljevića, večeras jedinog raspoloženog igrača subotičana rezultat je bio 12:9. Prvo poluvreme završeno je rezultatom 13:9.

Nastavak utakmice nije doneo promenu snaga na terenu. Stevanović i Maksić povećavaju razliku na 15:9 nakon tri minuta igre. Radosavljević postiže nova dva gola za 15:11 i daje nadu subotičanima za priključak. Stevanović prekida mini seriju Spartak Vojputa, ali sada Ilija Petrović daje malu nadu momcima u plavim dresovima, 16:12. Na žalost subotičana razbranio se golman Milosavljev koji je zaustavio sve pokušaje bekova Spartak Vojputa. Petnaest minuta pre kraja susreta Partizan je imao sedam golova viška za 21:14 i time su sve nade subotičana za preokretom bile srušene. Trener Slaviša Laković u finišu meča na gol je stavio mladog Vukašina Pjevalicu da oseti Superligašku utakmicu.

Najraspoloženiji u redovima Spartak Vojputa bio je Uroš Radosavljević koji je pre par dana postao tata male Dunje a večeras postigao 12 golova (četiri iz sedmerca). U redovima Partizana briljirao je golman Dejan Milosavljev koji je proglašen za najboljeg igrača utakmice.

U sledećem kolu Spartak Vojput dočekuje ekipu Rudara u utakmici 8 kola koja je na programu u subotu 18. novembra.