17.12.2017

Slaba igra u Požarevcu

Požarevac - Spartak Vojput 31:25 (15:13)

KSC POžarevac. Gledalaca: oko 150. Sudije: Boričić/Marković. Sedmerci: Požarevac 1/1, Spartak Vojput 5/3. Isključenja: Požarevac 6 min, Spartak Vojput 8 min

Požarevac: Đorđević, Jokić 3, Todorović 5, Veljković, Čavaljuga 4, Avramović 2, Knežević 9, Marić 1, Janketić, Galfi, Nikolić, Popović, Brojčin 3, Marković 1, Stolić 3, Stošić.

Spartak Vojput: Abadžić, Radosavljević 7, Dimitrić Stanko, Dimitrić Slobodan, Potpara Milan 8, Gačević, Petrović 3, Leovac 1, Arđelan, Perović 3, Kurteš 2, Pernar, Kojadinović, Ristić, Peić Željko, Stefanović 1.

Rukometaši Spartak Vojputa iz Požarevca su se vratili bez bodova. Nisu subotičani pokazali svoj kvalitet i igru u odbrano koja ih je krasila u većini utakmica u ovoj sezoni.

Početak meča nije nagoveštavao ubedljivu pobedu domaćina. Poveli su subotičani sa 3:1 i 4:3, međutim, domaćini željni prvenstvene pobede zaigrali su bolje u napadu i poravnali na 4:4. Prvu prednost od dva gola razlike napravili su domaćini u finišu prvog dela kada su poveli sa 12:10. Subotičani su se primakli na gol zaostatka, 13:14 da bi poluvreme bilo okončano vodstvom Požarevca od 15:13.

Početak drugom poluvremena protekao je u boljoj igri Požarevca koji su iskoristili greške subotičana u odbrani. Serijom od četiri gola u nizu poveli su sa 20:14. Pokušali su rukometaši Spartak Vojputa da smanje razliku i dva puta bili na korak do priđu na dva gola zaostatka. Domaćini su meč definitivno prelomili u finišu utakmice novom serijom od 4:0 za vodstvo od 30:23.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je Milan Knežević, nekadašnji igrač Spartak Vojputa, koji je postigao devet golova i bio stalna pretnja svom bivšem klubu. U redovima subotičana najefikasniji su bili Milan Potpara sa osam golova i Radosavljević Uroš sa sedam.

U poslednjoj utakmici tekuće godine a pred zasluženu pauzu, rukometaši Spartak Vojputa dočekuju ekipu Sloge. Meč se igra u subotu 23. decembra u subotičkoj Hali sportova sa početkom od 19:30 časova.