01.03.2018

Poraz u Šapcu

Metaloplastika - Spartak Vojput 22:17 (12:7)

Hala Zorka u Šapcu. Gledalaca: oko 300. Sudije Stojković Dušan i Nikolić Nenad. Isključenja: Metaloplastika 8 min, Spartak Vojput 4 min. Sedmerci: Metaloplastika 3/3, Spartak Vojput 4/3

Metaloplastika: Vorkapić 2, trninić, Pisarić, Došen, Dakić 3, Brajović 4, Arsić, Đukić, Jezdimirović, Mitrović, Matičić 5, Todorović, Gojković 3, Milić 3, Vladisavljević, Trkulja 1.

Spartak Vojput:Dimitrić Stanko 3, Peić Željko, Leovac, Pernar, Perović 5, Gačević 1, Potpara 4, Dimitrić Slobodan 1, Kojadinović, Arđelan, Radosavljević 1, Ristić, Stefanović, Petrović 1, Kurteš 1, Abadžić.

Rukometaši Spartak Vojputa poraženi su od Metaloplastike u utakmici 17. kola Super rukometne lige Srbije.  Utakmica je obilovala dobrom igrom u odbrani na obe strane, domaćini su prevagu imali u izuzetno raspoloženom golmanu Darku Arsiću koji je zadavao velike probleme subotičanima.

Nakon početnog vodstva Metaloplastike, Spartak Vojput je golovima Radosavljevića i Marka Perovića poravnao na 2:2. Šapčani su ponovo preuzeli vodstvo i imali prednost od dva gola pošto je Vorkapić po drugi put savladao golmana Abadžića, 4:2. Međutim, subotičani su dobrom igrom u odbrani uspevali da održavaju rezultatski priključak u prvih 25 minuta igre. U 19 minutu Potpara je loptu dodao do Kurteša koji sa crte smanjuje na 5:4. sa dva gola Brajovića u nizu domaći su u 20. minutu imali tri gol aviška, 7:4. Vrlo brzo su odgovorili subotiačni, prvo je do gola došao Perović a zatim Ilija Petrović loptu šalje u sam ugao gde se sastaje prečka i stativa za minimalni zaostatak od 7:6. U samom finišu prvog dela rukometaši Spartak Vojputa su napravili par grešaka u napadu što su znalački iskoristili domaćini, napravili seriju od 3:0 u poslednja dv aminut ai na odmor otišli sa velikih 12:7.

Subotičani su zaigrali bolje u nastavku utakmice. Potpara je smanjio na 14:10 a nakon dve odbrane Abadžića u istom napadu Metaloplastike, Stanko Dimitrić pogađa za 14:11 u 41. minutu. Par minuta kasnije subotičani su imali veliku šansu da dođu i do poravnanja. Međutim, Radosavljević promašuje sedmerac da bi u sledećem napadu Arsić zaustavio šut Iliji Petroviću koji se našao u kontranapadu i bio sam ispred golmana. Milić prekida šestominutni post Metaloplastike za 16:12. Golovima Marka Perovića i Slobodana Dimitrića subotičani su ponovo prišli na dva gola zaostatka, 16:14, deset minuta pre kraja susreta kao i dva minut apre kraja susreta kada je Potpara pogodio za 19:17 i naterao trenera domaćih Vladana Jordovića da zatraži minut odmora. Pobednik susreta rešen je u poslednjem minutu kada je Gojkovića u pasivnom napadu pogodio za 20:17. Konačan rezultat postavio je Matičić dve sekunde pre kraja.

U sledećem 18. kolu Spartak Vojput u subotu 3. marta od 19 časova dočekuje ekipu Partizana, trenutno drugoplasirane ekipe prvenstva.