15.04.2018

Poraz od šampiona Lige

Spartak Vojput - Železničar 28:35 (12:19)

Hala sportova u Subotici: Gledalaca: oko 500. Sudije: Sekulić Marko i Jovandić Vladimir. Sedmerci: Spartak Vojput 6/4, Železničar 2/2. Isključenja: Spartak Vojput 4 min, Železničar 8 min.

Spartak Vojput: Pjevalica, Dimitrić Stanko 1, Peić, Dimitrić Slobodan 2, Pernar 2, Perović, Gačević 6, Ristić, Stefanović 1, Kojadinović 1, Arđelan, Radosavljević 5, Leovac 1, Petrović 5, Kurteš 4, Abadžić.

Železničar: Milovanović 1, Sretenović 7, Mađar, Krsmančić 6, Gemaljević, Stanojević 1, Petković 1, Zlatanović, Spasić 3, Jevtić 1, Mirić 5, Đukić 5, Vučković 5.

Rukometaši Spartak Vojputa poraženi su u poslednjem kolu od prvaka lige ekipe Železničara. Subotičani su nastupili bez kapitena i jednog od najboljih igrača Milana Potpare.

Početak meča je rezultatski bio neizvestan. Poveli su gosti sa 4:1 kada je usledila serija subotičana, Leovac smanjuje na 2:4, da bi golom Radosavljeviča i Ilije Petrovića Spartak Vojput poravnao na 4:4. Golom Krsmančića gosti su u 14. minutu imali prednost od tri gola, 6:9. Velike probleme rukometašima Spartak Vojputa zadavao je golman Zlatanović koji je zaustavio nekoliko šuteva da bi na drugoj strani Đukić i Mirić iz kontri povećali prednost Železničara na 10:17. Prvo poluvreme  završeno je rezultatom 12:19.

Početak drugog poluvremena pripao je domaćim igračima koji su polako smanjivali visoku prednost Nišlija. Za 17 minuta su uspeli da se primaknu na samo gol zaostatka i meč učine interesantnim. Serijom od četiri gola u nizu koje su postigli Stefanović, ilija Petrović, Dimitrić i Kurteš rezultat na semaforu u 47. minutu je iznosio 25:26. Mirić prekida post gostiju da bi u sledećem napadu pogodio i Vučković za 25:28. Usledila je odlična odbrana Arđelana koji zaustavlja kontru Đukiću te gol večeras veoma raspoloženog Gačevića za 26:28.

Razbranio se tada golman Zlatanović i jedan je od najzaslužnijih što je Železničar ponovo povećao prednost. Nakon što je zaustavio kontru mladom Stefanoviću golman železničara je idealno uposlio Sretenovića koji pogađa za 26:31 u 54. minutu. Ilija Petrović svojim petim golom smanjuje rezultat, međutim Spasić vraća gostima pet golova viška.

Na kraju zaslužena pobeda prvala Lige koji takmičenje nastavlja u plej ofu z aprvaka države, dok su  subotičani ovim porazom okončali sezonu na 8 mestu sa čime su ostvarili svoj primarni cilj, opstanka u društvu najboljih ekipa Srbije.