12.12.2018

Revanširali se Obiliću

RK Spartak - RK Obilić 28:24 (16:12)

Hala sportova u Subotici. Sudije: Sekulić Marko i Jovandić Vladimir. Gledalaca: oko 300. Isključenja: Spartak 12 min, Obilić 18 min. Sedmerci: Spartak: 4/4, Obilić: 1/0. Igrač utakmice: Janković Stefan (RK Spartak)

Spartak: Pjevalica Vukašin, Peić Tukuljac Željko, Rosić Nikola, Kolundžić Uroš, Šukić Željko 7, Janković Stefan 10, Spremo Strahinja, Kojadinović Uroš 3, Arđelan Stefan, Karan Dejan 4, Petrović Ilija 3, Ristić Mihailo, Maksić Aleksa, Leovac Filip 1, Stefanović Nikola, Arđelan Stefan, Abadžić Vladimir (k).

Obilić: Radović Goran, Mitić Sergej, Vokši Ivan 2, Aničić Rastko 6, Jestrović Nikola, Dražić Filip, Mirić Miroslav, Pavić Slobodan 2, Stojić Aleksandar, Milutinović Srđan 2, Mandić Nenad 4, Đorđević Igor 1, Ivošević Miloš 4, Radovanović Milan, Bećirović Miralem.

Rukometaši Spartaka nastavili su uspešna niz od četiri utakmice bez poraza. Večeras su u Hali sportova savladali ekipu Obilića sa 28:24 i sa puno optimizma očekuju poslednji superligaški duel u ovoj godini protiv Crvene Zvezde u Beogradu.

Spartak je kontrolisao igru od samog početka utakmice ne dozvolivši protivniku da im ugrozi vodstvo. Subotičani su lomili otpor protivnika i polako povećavali prednost. Nakon 3:3, golovima Leovca i Kojadinovića stigli su do 5:3 u 8 minutu. Pet minuta kasnije gosti su se primakli na gol zaostatka, kada j eusledila nova serija Spartaka za 10:7 u 17 minutu. U finišu prvog poluvremena domaći rukometaši su golom raspoloženog Jankovića po prvi put imali četiri gola viška. Prednost su održavali do isteka prvih pola sata koje je završeno sa 16:12.

Drugo poluvreme donelo je uzbudljivu igru. Obilić je uspeo da se primakne i meč učini zanimljivim za publiku. Golovima Vokšia i Jestrovića prišli su na 15:17. Međutim, domaći nisu dozvolili da se protivnik razigra u potpunosti i ugrozi njihovo vodstvo. Strpljivom igrom u napadu kontrolisali su utakmicu i održavali stalnu prednost od dva do tri gola. Na kraju pobeda subotičana od četiri gola, čime su se revanširali istom protivniku koji ih je u Beogradu savladao sa 30:27.