10.02.2019

Šamot prekinuo odličan niz Spartaka

Šamot 64 - Spartak Vojput 25:22 (10:9)

SRC Šumadija u Aranđelovcu. Sudije: Boričić Marko i Marković Dejan. Gledalaca:oko 800. Isključenja: Šamot 8. min, Spartak 8 min. Sedmerci: Šamot 2/2, Spartak 4/2.

Šamot 64: Radojičić, Milićević 4, Ilić 5, Ranković, Radosavljević 2, Radović L. 3, Čolović 1, Jugović, Jelenić, Milinić 9, Avramović, Radović T., Živković, Stojković 1, Mitrović, Đorđević,

Spartak: Raković Goran, Rosić Nikola, Peić T. Željko, Peić T. Jovan, Kolundžić Uroš, Šukić Željko 5, Potpara Milan 5, Spremo Strahinja, Kojadinović Uroš 1, Pjevalica Vukašin, Karan Dejan 2, Petrović Ilija 5, Leovac Filip 1, Stefanović Nikola, Arđelan Stefan.

Rukometaši Šamota prekinuli su niz od šest uzastopnih utakmica Spartaka bez poraza. Domaćini su slavili u Aranđelovcu sa 25:22. Spartak pojačan povratkom Milana Potpare dobro je otvorio utakmicu. Poveli su subotičani sa 2:0 u trećem minutu susreta. Šamot je do poravnanja došao desetak minuta kasnije golom Radosavljevića za 3:3. Do kraja poluvremena vodila se velika borba u kojoj ni jedna ekiap nije uspela da napravi prednsot od dva gola. Minut pre kraja prvog dela Spartak je golom Potpare poveo sa 9:8. Ipak na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću domaćina koji su golovima Radović Luke i Milićević Jovana preokrenuli na 10:9.

Nastavak utakmice počeo je sa dva uzastopna gola Šamota za prednost od plus tri gola, 12:9. Spartak je odgovorio i sa dva pogotka levog krila Petrović Strahinje poravnali su na 13:13 u 39. minutu. Razigrao se Milinić kod domaćih koji je zadavao puno briga Spartakovoj opdbrani. Postigao je 9 golova na utakmici i najzalsužniji je bio za novu prednost Šamota od 17:15. Kapiten Ilija Petrović donosi novo poravnanje rezultata, 17:17. Meč je možda odlučen pet minuta pre kraja, kada su domaći stigli do vodstva od 23:20 nakon što je Nikola Ilić pogodio mrežu. Dva minuta pre kraja Milan Potpara doneo je nadu Spartaku za osvajanje bar boda, međutim subotičani nisu uspeli da psotignu gol u sledećem napadu da bi Milićević postavio konačnih 25:22.

U sledećem kolu Spartak Vojput dočekuje ekipu Kikinde Grindex. Utakmica se igra u subotičkoj hali sportova u subotu 16. februara sa početkom od 19 časova.