17.03.2019

Osvojen bod u Zubinom potoku

Mokra Gora - Spartak Vojput 24:24 (14:11)

Zubin Potok, hala SRC "Mokra Gora", Gledalaca: oko 400. Sudije: Blagojević Boban i Đokić Branislav. Isključenja: Mokra Gora 8 min, Spartak Vojput 8 min. Sedmerci: Mokra Gora 3/3, Spartak Vojput 4/1.

Mokra Gora: Krstić, Tomović, Biševac 1, Aleksić, Tomović 3, Milić 4, Nikolić 3, Milojković, Erić, Kasalović D. 2, Kasalović A., Radenković, Utvić 3, Đukić 4, Stanković 4.

Spartak Vojput: Raković, Rosić, Peić Željko 3, Kolundžić, Šukić 2, Bozoljac, Potpara 2, Spremo, Kojadinović 4, Pjevalica, Karan 3, Petrović I. 3, Petrović S. 1, Leovac 3, Stefanović 3, Arđelan.

Rukometaši Spartaka osvojili su bod na gostovanju u Zubinom potoku sa kojim su zadržali petu poziciju i ostali u trci za plej of. Utakmica je ceo meč protekla u rezultatski neizvesnosti. Spartak je poveo u poslednjoj minutu da bi par sekundi pre kraja Mokra gora golom Nenada Đukića došla do izjednačenja.

Prvi gol na utakmici postignut je u 4. minutu kada je Stanković doveo domaćina u vodstvo od 1:0. Subotičani su minut kasnije poravnali golom Šukića. Nakon deset minuta igre rezultat je i dalje bio poravnat, 4:4. Do prvog vodstva Spartak je došao u 13. minutu golom Dejana Karana. Serijom od pet golova u nizu Mokra Gora je došla do najveće prednosti u 21. minutu, 9:6. Tri minuta pre isteka prvog dela gilom Filipa Leovca subotičani su prišli na gol zaostatka 11:10. Milić pa zatim  Utvić donose ponovo tri gola viška za domaćina, 13:10. Mladi Kojadinović smanjuje prednost Mokre Gore da bi u poslednjem minutu domaćini golom Kasalovića na odmor otišli sa 14:11.

Najveću prednost domaćini su imali u 36. minutu nakon gola Stankovića kada je na semaforu stajalo 17:13. Rukometaši Spartaka su zaigrali jače u odbrani, novim golom Kojadinovića prišli su na gol zaostatka, 18:17 da bi par minuta kasnije poravnali na 19:19. Mokra Gora je ponovo imala dva gola viška, 22:20 da bi Spartak golom kapitena Ilije Petrovića u 58. minutu došao do novog izjednačenja, 23:23. Utakmica je ušla u neizvesnu završnicu, obe ekipe su propustile po jedan napada. Spartak je u poslednjoj minuti golom Peić Željka poveo sa 24:23 i najavio konačnu pobedu. Međutim, domaćini su iskoristili poslednnji napad i preko Đukića dve sekunde pre kraja stigli do poravnanja rezultata, 24:24.

Spartak u sledećem kolu dočekuje ekipu Partizana u utakmici predposlednjeg kola Super lige. Utakmica sa crno belima mogla bi da odluči četvrtog učesnika plej ofa, pošto Spartak trenutno dva boda zaostaje iza crno-belih i eventualna pobeda bi ih izjednačila pred poslednje kolo.