03.04.2019

Osvojen bod u Kostolcu u poslednjem kolu

Rudar - Spartak Vojput 29:29 (15:17)

SC Kostolac, Gledalaca: oko 200. Sudije: Boričić Marko i Marković Dejan. Isklkjučenja: Rudar 16 min, Spartak Vojput 12 min. Sedmerci: Rudar 10/8, Spartak Vojput 5/5

Rudar: Vuković Miloš, Radisavljević Dragan 1, Tatari Skender, Avramović Dejan 2, Vuković Vladimir 1, Begović Aleksa, Tica Miloš 7, Dragutinović Aleksandar 3, Jovanović Nikola 4, Stajković Branko, Despotović Dušan, Đorđević Andrija, Milošević Miloš 9, Nedeljkov Igor 2, Božić Ivan, Merdović Saša.

Spartak Vojput: Raković Goran, Rosić Nikola, Peić Tukuljac Jovan, Kolundžić Uroš, Šukić Željko 3, Bozoljac Dušan, Potpara Milan, Spremo Strahinja, Kojadinović Uroš 2, Pjevalica Vukašin, Karan Dejan 10, Petrović Strahinja 3, Leovac Filip 5, Stefanović Nikola 6, Arđelan Stefan.

Rukometaši Spartak Vojputa osvojili su bod u Kostolcu u poslednjem 22. kolu regularnog dela Super lige i time na kraju zauzeli šesto mesto. Subotičani su imali vodstvo tokom većeg dela utakmice da bi na kraju u poslednjim sekundama osvojili bod.

Rudar je poveo sa 3:0 golovima Miloševića i Avramovića, nakon čega je najbolji pojedinac u redovima subotičana, Dejan Karan sa dva gola smanjio na 3:2. Spartak je sredinom poluvremena napravio odličnu seriju od 5:0 i time prvo izjednačio na 9:9 a ubrzo i stigao do vodstva od dva gola razlike 9:11. Stečenu prednost nisu ispuštali tako da se na poluvreme otišlo sa 15:17 u korist Subotičana.

Slabiji početak rukometaša Spartaka u nastavku drugog poluvremena iskoristili su domaćini i preko Nedeljkova poravnali na 18:18 u 37. minutu. Sa dva brza gola u istoj minutu Stefanovića i Strahinje Petrovića Spartak je ponovo imao prednost od dva gola razlike 18:20. Domaći su uspeli par puta da poravnaju rezultat te do preokreta stigli devet minuta pre kraja susreta, 24:23.

Poslednjih devet minuta bili su izuzetno uzbudljivi, ekipe su se smenjivale u vodstvu. Spartak je pet minuta pre kraja golom Leovca poveo sa 27:26 da bi u 58. minutu Rudar golom Tice stigao do 28:27. Karan Dejan minut pre kraja poravnava na 28:28. Usledio je napad domaćina koji završava golom Miloševića za 29:28. Spartak koristi svoj poslednji napad i par sekundi pre kraja susreta Karan svojim desetim golom na utakmici poravnava za konačnih 29:29.