03.05.2019

Pobeda u Aranđelovcu

Šamot 65 - Spartak 26:27 (10:12)

SRC Šumadija u Aranđelovcu. Gledalaca: oko 500. Sudije: Rilak Aleksandar i Obradović Predrag. Isključenja: Šamot 8 min, Spartak Vojput 12 min. Sedmerci: Šamot 3/2, Spartak 4/3.

Šamot 65: Radojičić 5, Milićević 3, Ilić 1, Ranković, Radović 2, Jedoksić, Savić, Jelenić, Lomić 6, Milinić 8, Avramović, Radović T., Živković, Stojković 1, Mitrović, Đorđević.

Spartak:
Raković, Rosić, Peić Željko 2, Peić Jovan, Kolundžić, Šukić 1, Potpara 2, Spremo 1, Kojadinović 3, Pjevalica, Karan 5, Petrović Ilija 1, Petrović Strahinja 5, Leovac 4, Stefanović 3, Arđelan.

Rukometaši Spartaka pobedili su Šamot u Aranđelovcu u trećem kolu plej kupa. Subotičani su većim delom susreta kontrolisali utakmicu i na kraju u uzbudljivoj završnici ostvarili novu pobedu.

Nakon početnog vodstva Spartaka od 1:0 i 2:1, domaći su u 9. minutu uspeli da preokrenu golom Stojkovića na 3:2. Usledio je period igre u kojoj ni jedna ekipa nije uspela da napravi osetniju prednost, tako da je rezultat najčešće bio izjednačen. Šamot je golovima Milinića i Radovića u 25. minutu po prvi put imao prednost od dva gola. Međutim, subotičani su vrlo brzo i kvalitetno odgovorili domaćinu. U narednih pet minuta, tačnije do kraja prvog poluvremena zaustavili su sve napade Šamota da bi iz izrađenih akcija postigli četiri gola u nizu za rezultatski preokret od 12:10.

Šamot je u 39. minutu uspeo da poravna na 16:16 i meč učini krajnje neizvesnim. Leovac vraća prednost subotičanima, nakon čega su Lomić i Milinić ponovo preokrenuli na 18:17. Uzvratili su rukometaši Spartaka, Karan i Petrović Strahinja donose novi preokret na utakmici za 18:19. Čvrstom igrom u odbrani i brzim golovima Šukića, Kojadinovića i Strahinje Petrovića subotičani su deset minuta pre kraja imali prednost od tri gola, 20:23.

Domaći rukometaši se nisu predavali, strpljivo su smanjivali razliku i došli do izjednačenja nepuna 2 minuta pre kraja susreta, 26:26. Usledio je dug napad Spartaka i dobra realizacija mladog Uroša Kojadinovića za 26:27. Imali su domaćini priliku z aporavnanje i osvajanje boda, mešutim dobrom igrom u odbrani i odličnom intervencijom golmana Rakovića Spartak je došao do nove prvenstvene pobede.