18.11.2014

Prolaz u polufinale Kupa Vojvodine

Apatin - Spartak Vojput 28:29 (15:18)

Apatin, dvorana OŠ "ŽZ", gledalaca: oko 350. Sudije: Knežić Vladimir i Pešić Marko.

Apatin: Lazić, Rađenović, Drašković 12, Oljača, Beslać 4, Apatinac, Krec 2, Bogojević, Mandić Z. 2, Baić 3, Milojević 3, Vlatković, Divjak, gardijan 3, Nađ, Mandić P.

Spartak Vojput: Vukoslavović, Kosović, Peić T., Đekić 7, Rakocija, Galfi, Lojaničić 3, Bojanović 2, Jovanović 2, Radulović, Distol, Županjac 6, Kaltak 5, Štrbac, Čupić 4, Vuković.

Spartak Vojput se plasirao u polufinale Kupa Vojvodine pošto su u Apatinu savladali domaćina sa 29:28.

Subotičani su pred težak meč sa Crvenom Zvezdom odigrali četvrtfinalni susret Kupa Vojvodine u Apatinu. Misli su im bile okrenute ka prvenstvenoj utakmici, međutim uvek postoji želja da se stigne što dalje u najmasovnijem takmičenju i ponovi uspeh od pre dve sezone kada su u finalu najmasovnijeg takmičenja poraženi od Partizana sa minimalnim rezultatom.

Domaćini su poveli sa 3:2 golom Draškovića u 5. minutu susreta. Odgovorili su putari vezali seriju golova i preuzeli vodstvo od 4:7 golom Županjca u 11. minutu. Silno motivisani domaćini dolaze do novog poravnanja rezultata 8:8. Spartak Vojput je ponovo preuzeo igru i do kraja poluvremena nije ispuštao vodstvo. Na odmor se otišlo sa prednošću od tri gola u korist subotičana 15:18.

U nastavku utakmice Subotičani su održavali vodstvo od tri gola do četrdesetog minuta. Razigrao se tada Drašković koji postiže tri gola u nizu i donosi izjednačenje 24:24 u 43. minutu. Deset minuta pre kraja Apatin je poveo sa 28:26 tako da se ušlo u neizvesnu završnicu u kojoj je presudilo veće iskustvo i kvalitet Spartak Vojputa. Kada je bilo najpotrebnije odigrali su čvrsto u odbrani ne dozbvolivši protivniku da postigne pogodak deset minuta. Golovima Đekića, Županjca i Lojaničića, Spartak Vojput preokreće rezultat i obezbeđuje plasman u polufinale Kupa.