02.06.2016

Novi poraz od Vojvodine

Spartak Vojput - Vojvodina 29:31 (12:12)

Polufinale Kupa Srbije, Šabac, hala Zorka. Gledalaca: oko 1.000. Sudije: Ivan Mošorinski i Aleksandar Pandžić. Isključenja: Spartak Vojput 8 minuta, Vojvodina 12 minuta. Sedmerci: Spartak Vojput 4/3, Vojvodina 3/3

Spartak Vojput: Kosović, Ristić, Peić Tukuljac, Đekić 3, Perović 5, Knežević, Ljubojević 6, Lojaničić 3, Radulović, Distol, Županjac 3, Jelić 2, Basarić 4, Rakocija 2, Čupić 1, Abadžić.

Vojvodina:
Arsenić L., Orbović 6, Popov 3, Todorović 4, Perović, Rastvorcev, Marjanović 7, Smiljanić, Jovanović 1, Arsenić N., Nikolić 1, Stanković 3, Jandrić, Rajičević 2, Vučković 2, Gugleta 2.

Spartak Vojput je porazom u polufinalu Kupa Srbije okončao ovogodišnju sezonu. Pokušali su subotičani da nadigraju šampiona države. Odlično se nosili sa njima u prvom poluvremenu, međutim loše izdanje u prvih deset minuta drugog dela koje je pripalo novosađanima sa 8:1 odlučilo je konačnog pobednika.

Povela je Vojvodina sa 2:0, golovima večeras izuzetno raspoloženog Orbovića i Stankovića. Odgovorili su ubrzo subotičani, sa dva gola Županjca u nizu, preokrenuli su na 3:2. Do nove osetnije prednosti od dva gola, Vojvodina je došla u 12. minutu pogotkom Marjanovića. Usledila je dobra igra u odbrani Spartak Vojputa, lopta je došla do Ljubojevića koji je preko celog terena šalje u prazan gol za 5:6. Golom Đekića rezultat je ponovo bio izjednačen, da bi Jelić doveo putare u vodstvo od 7:6. Osam minuta pre isteka prvog poluvremena Spartak Vojput je imao vodstvo od 9:8. U naredna tri minuta Vojvodina preokreće rezultat a Lojaničić poravnava na 10:10. Dva minuta pre kraja prvog dela novosađani su poveli sa 10:12, ali uporni rukometaši Spartak Vojputa preko Lojaničića i Ljubojevića dovode utakmicu u egal, 12:12.

Početak drugog poluvremena bilo je kobno za Spatak Vojput. Usledile su greške u igri, brzopletost u napadu što je iskoristio šampion države i serijom od 8:1 stigao do velike prednosti od 13:20 u 40. minutu igre. Nisu se predavali putari, uprkos brzopletim greškama i nekoliko poklonjenih lopti protivniku uspeli su da smanje razliku na 21:24 sedam minuta pre kraja susreta i najave sličnu situaciju kao u njihovom poslednjem okršaju koji su nedavno odigrali u Novom Sadu. Razigrao se mladi Marko Perović koji je pogađao iz kontri i smanjivao razliku.

Umesto da se približe protivniku, subotičani su novi greškama dozvolili Vojvodini da se vrati na prednost od pet golova 22:27 u 56. minutu i praktički reše pitanje pobednika. Usledili su brzi golovi na obe strane. Ekipe su u poslednje četiri minute postigli čak 11 golova. Bolje su se u takvoj igri snašli rukometaši Spartak Vojputa, koji su napravili seriju od 7:4, ali su time samo ublažili poraz.

U prvoj polufinalnoj utakmici Metaloplastika je savladala Partizan sa 30:24, tako da će u ovogodišnjem finalu Kupa Srbije snage odmeriti Vojvodina i Metaloplastika. Finale je na programu u petak 3. juna sa početkom od 18 časova uz direktan TV prenos na RTS.