Torokszentmiklos - Spartak Vojput 26:32 (15:19)

Torokszentmiklos, Sudije: Kovač Ištvan i Peli Šandor.

Torokszentmiklos:
Feher, Kovacs, Stefan 1, Gal 1, Hajdu 1, Miksi 3, Csuka 5, Gyarfas 1, Forgacs 8, Nyeso, Vujović 1, Nagy, Farkas, Deak 3, Pesti 2.

Spartak Vojput:
Kosović, Peić Ž., Đekić 1, Perović, Stevanović 3, Radosavljević 5, Medić 2,Rakocija 5, Stefanović 1, Županjac 6, Delibašić 2, Jelić 3, Nikolić, Potpara 4, Petrović, Abadžić.

Rukometaši Spartak Vojputa u sklopu priprema za novu sezonu nalaze se u Mađarskoj gde će u dva dana odigrati dve prijateljske utakmice sa ekipom Torokszentmiklos. Ovom prilikom zahvaljujemo se domaćinima na gostoprimstvu.

Prvi susret završen je pobedom Spartak Vojputa od 32:26, u utakmici u kojoj su subotičani bili u stalnom vodstvu i kontrolisali meč.

Do prve osetnije prednosti subotičani su stigli u 14 minutu kada je Radosvaljević pogodio za 5:7. Odgovorili su mađari i prišli na gol zaostatka 9:10, kada je novajlija Potpara preciznim i jakim šutem povećao na 9:11 a golovima Delibašića i Rakocije prednost je iznosila plus četiri, 9:13 u 22. minutu. Višakod 6 golova Spartak Vojput je došao golom Županjca, 11:17. Uspeli su domaćini da smanje razliku a poluvreme je završeno pogotkom Rakocija u poslednjoj sekundi prvog dela, 15:19.

Drugo poluvreme počelo je sa dva gola subotičana, prvo je mrežu pogodio Rakocija a nakon odbrane Abadžića, Županjac sa krila lobuje golmana za 15:21. Prišli su mađari na samo dva razlike 23:25, kada su se razigrali putari i vratili osetniju prednost. Sa dva gola Potpare u nizu rezultat je deset minuta pre kraja bio 24:29. U poslednjem minutu Radosavljević postiže gol za 25:32, a konačan rezultat postavlja Deak dvadesetak sekundi pre kraja susreta.

Druga utakmica ova dva rivala odigraće se u petak 26. avgusta od 19 časova, nakon čega se rukometaši Spartak Vojputa vraćaju u Suboticu. Već u nedelju 28. avgusta odigraće novi kontrolni meč i to protiv reprezentacije Saudijske Arabije u Kanjiži u  revijalnom meču čuvenog turnira, koji svake godine okuplja jake timove iz regiona.