19.10.2014

Nastavili pobedonosni niz

Spartak Vojput - Planinka 31:24 (16:12)

Hala sportova, Gledalaca: oko 500, Sudije: Alimpić Milenko i Crnjanski Zdravko. Sedmerci: Spartak Vojput 1/1, Planinka 2/0

Spartak Vojput:Vukoslavović, Kosović 2, Peić 1, Đekić 4, Papić 1, Kovačević 1, Galfi 2, Lojaničić 5, Bojanović, Radulović, Distol, Županjac 3, Jelić 5, Kaltak 4, Čupić 3, Vuković.

Planinka:Pavlović, Perović, Ilić 3, Stojanović 1, Radisavljević 2, Pavlović 4, Petrović 5, Vuković 7, Gocić, Marković, Topalović 2.

Rukometaši Spartak Vojputa savladali su ekipu Planinke u 5. kolu Rukometne Super lige. Subotičani su bili bolji tokom celog susreta, a posebno u drugom poluvremene kada protivnik nije imao rešenje za njihovu igru i tempo koji su nametnuli. U redovima domaćih nastupio je oporavljeni Armin Kaltak koji se posle deset meseci ponovo našao na parketu i sa 4 gola na utakmici učestvovao u pobedi svog tima.

Početak susreta protekao je u rezultatski ravnopravnojigri. Poveli su gosti preko Petrovićasa 1:0, da biLojaničići Kosovićpreokrenuli na 3:2. Već u sledećem napadu Planinka izjednačuje na 3:3. Usledila je rezultatski ravnopravna borba sve do 7:7 kada su gosti golom najboljeg pojedinca u njihovim redovima, Vukovića stigli do prednosti 7:9. Spartak Vojput je brzo odgovorio,preko Jelića i Kaltaka stižu do izjednačenjaa već nakon par minuta i do vodstva od dva gola,11:9. Do kraja poluvremena subotičani su ubrzali tempo,odličnim golom Čupića poveli su sa 15:11 u 28. minutu. U poslednja dva minuta obe ekipesu postigle još po jedan gol, tako da se na poluvreme otišlo sa rezultatom 16:11.

Drugo poluvreme počelo je odličnim odbranama sa obe strane. Ekipe su postigle po jedan gol u prvih sedam minuta nastavka. Blistali su na golu domaćih oba golmana, Radulović je uspešno zaustavljao napade Planinke a Vuković odbranio sedmeracgostiju. SapetvezanihgolovaSpartak Vojputa sesa 19:16 odlepiona25:16 i već tada u 49. minutu rešiopitanje pobednika. Trener domaćih Branislav Zeljković tada je u igru ubacio i mlađe snage, Peić Tukuljca i Galfija koji su iskoristili svoje prilike i upisali se u liste strelaca. Na kraju ubedljiva i sigurna pobeda subotičana za dobru atmosferu pred teško gostovanje u Kaću sledeće nedelje.