25.05.2015

Osvojenim bodom Spartak Vojput obezbedio SEHA ligu

Spartak Vojput - Radnički 25:25 (11:11).

Subotica, hala sportova "Dudova šuma". Gledalaca: 800.Sudije: Stojković Dušan i Nikolić Nenad.Sedmerci: Spartak Voj Put 4/3, Radnički 2/2.Isključenja: Spartak Vojput 8 minuta, Radnički 10 minuta.

Spartak Vojput: Kosović, Đekić 5, Knežević, Kovačević, Galfi, Lojaničić 2, Bojanović, Jovanović, Radulović (16 odbrana), Distol 1, Županjac 6(3), Jelić 5, Kaltak 2, Rakocija 1, Čupić 3, Vuković.

Radnički:
Davidović, Pralica 3(2), Prodanović 1, Gugleta 4, Basarić 2, Lekić, Mošić, Petrović, Spasić, Milinčić, Tomić 1, Gemeljević, Šmigić, Bosić 6, Evranćanin 3, Rajičević 4.

Osjanjem jednog boda Spartak Vojput je kolo pre kraja osigurao drugo mesto u ovogodišnjem prvenstvu i automatski izborio plasman u SEHA ligi u narednoj sezoni.

Ulog u današnjoj utakmici je bio veoma veliki za obe ekipe, pošto ih je pobeda ostavljala u trci za drugo mesto. Meč je zato počeo u velikoj borbi dve ekipe. Na prvi gol se čekalo skoro četiri minuta, kada su domaći poveli golom Čupića. Drugim golom Čupića, Spartak Vojput je poveo sa 2:1, kada je usledila serija gostiju za njihov preokret od 2:5.

Subotičani su uspeli da se konsoliduju, Radulović je nanizao par uspešnih odbrana a boljom igrom u napadu i golom Đekića domaći dolaze do poravnanja, 6:6 u 19. minutu. Putari su stigli do prednosti od dva gola, 11:9 u 27. minutu koju nisu uspeli da sačuvaju do kraja prvog poluvremena, pošto su pogotcima Ervaćanina i Prodanovića, gosti uspeli da poravnaju rezultat po isteku prvih trideset minuta.

Drugo poluvreme počelo je boljom igrom Spartak Vojputa. Sa dva gola Županjca stigli su do 13:11. Radnički smanjuje da bi Jelić nakon nove uspešne odbrane Radulovića vratio dva gola viška 14:12. Usledila je odlična igra domaćih koji su stigli do vodstva od 20:15, kada je mrežu Radničkog pogodio mladi Rakocija u 43. minutu.

Velika prednost je uspavala domaće što su znalački iskoristili gosti i sa sedam golov au nizu preokrenuli rezultat u svoju korist 20:22. Punih devet minuta Spartak Vojput nije uspeo da pogodi mrežu protivnika. Post je prekinuo Đekić sedam minuta pre kraja susreta za 21:22. Ušlo se u veoma neizvesnu završnicu u kojoj je Radnički imao dva gola viška a Spartak Vojput pokušavao da ih sustigne.

Četiri minuta pre kraja Bosić svojim šestim golom dovodi Radnički u prednost 23:25. Subotičani su tada zaigrali veoma čvrsto u odbrani, Županjac je uspeo da smanji u 57. minutu na gol zaostataka 24:25. Velika borba je viđena u finišu utakmice za nove bodove. Subotičani bodreni publikom igrali su odlično u udbarni i uspeli da zaustave sve napade gostiju iz Kragujevca. Nakon što su čak tri igrača uz prekršaj zaustavili Kovačevića sudija osam sekundi pre kraja pokazuje na opravdano dosuđen sedmerac. Precizan je bio Županjac za novo poravnanje, 25:25.

Po završetku utakmice stigla je vest o pobedi Metaloplastike nad Partizanom što je donelo veliko slavlje među igrače Spartak Vojputa, jer su osvajanjem jednog boda kolo pre kraja osigurali drugu poziciju.

U poslednjem kolu Spartak Vojput gostuje ekipi Vojvodine u Novom sadu, nakon čega ih još očekuje borba za trofej pobednika Kupa Srbije.