17.02.2019

Poraz od Kikinde

Spartak - Kikinda Grindex 21:26 (7:10)

Hala sportova u Subotici, Gledalaca oko 500. Sudije: Boričić Marko i Marković Dejan. Sedmerci: Spartak 6/4, Kikinda 5/5. Isključenja Spartak 4 min, Kikinda 8 min.

Spartak: Raković Goran, Peić T. Željko, Peić T. Jovan, Kolundžić Uroš, Šukić Željko, Bozoljac Dušan, Potpara Milan 8, Spremo Strahinja, Kojadinović Uroš 4, Karan Dejan 1, Petrović Ilija 1, Leovac Filip, Stefanović Nikola 2, Arđelan Stefan, Vladimir Abadžić.

Kikinda Grindex: Vitas, Trninić 1, Dukatarov 1, Lisica, Golić, Kenjalo, Kurteš 4, Delibašić 1, Miškov, Gamber 3, Trumbetaš 5, Komarek 1, Mirić 2.

Rukometaši Spartaka poraženi su pred svojim navijačima od ekipe Kikinde sa 26:21 u utakmici u kojoj su subotičani pokazali bledo izdanje.

Uprava kluba je pre početka utakmice, zahvaljujući sponzoru kluba, nagradila verne navijače majicama sa grbom kluba koji bi u narednom periodu trebalo da bude prepoznatljiv deo opreme subotičke publike u podršci ekipe koja se bori u društvu najboljih u Srbiji.

Subotičani pojačani dolaskom Milana Potpare i Nebojše Bozoljca nisu uspeli da zaustave napade kikinđana a posebne muke zadavao im je raspoloženi golman Miškov Slavko koji je i proglašen za najboljeg igrača susreta. Na samom početku se videlo da su domaći u meč ušli sa nepotrebnim grčem. Iskoristili su to protivnici te golovima Trninića i Vrgovića poveli sa 2:0. Spartak je prvi gol postigao u 7. minutu kada je Karan Dejan smanjio na 1:2. Dva minuta kasnije Petrović Strahinja je doneo poravnanje i nadu subotičkoj publici da je početni pritisak ostao iza igrača Spartaka. Međutim, usledila je serija Kikinde od četiri gola u nizu za 2:6 u 16. minutu susreta. Domaći su polako lomili otpor protivnik i dva minuta pre kraja prvog dela golom Kojadinovića prišli na samo gol zaostatka, 7:8. Umesto izjednačenja Kikinda je preko Trumbetaša i Kurteša na odmor otišla sa tri gola prednosti 7:10.

U poluvremenu rukometni klub Spartak je predstavio budućnost subotičkog rukometa. Mališani, najmlađi polaznici škole rukometa Subotica i Rk Spartak odigrali su prijateljsku utakmici i pokazali koliko vole ovaj sport. Publika ih je nagradila aplauzom a predstavnik kluba Boris Vuković poklon majicama.

Na žalost domaće publike nastavak sureta nije doneo velikih promena na terenu. Kojadinović je smanjio prednost protivnika koji su vrlo brzo odgovorili i sa dva gola povećali razliku na 12:8 u 34. minutu. Ilija Petrović je svojim prvim golom na utakmici u 39. minutu smanjio na 12:14 i najavio uzbuđenje na utakmici. Raspoloženi igrači Kikinde su uzvratili, golom Vrgović Nikole imali su velikih 6 gola prednosti u 49. minutu, 14:20. Nadu subotičanima dao je Milan Potpara, najefikasniji u domaćim redovim, lepim golom za rezultatski priključak, 19:22 u 55. minutu. Golovima Vrgovića i Trumbetaša, Kikinda je u 57. minutu najavila da će odneti bodove iz Subotice, jer je razlika od 5 golova, 19:24, tri minuta pre kraja za subotičane bila nedostižna.

U sledećem kolu rukometaši Spartaka pred svojom publikom u subotu 23. februara dočekuju ekipu Novog Pazara koja se trenutno nalazi na trećem mestu Super lige i skoro je siguran učesnik plej ofa.