01.06.2014

Pobedom okončali uspešno prvenstvo

Vrbas - Spartak Vojput 29:32 (18:13)

Večerašnjom pobedom Spartak Vojput je uspešnu sezonu završio na prvom mestu play out lige. U poslednjem kolu pobedili su Vrbas na njihovom terenu sa 32:29, puno boljom igrom u drugom poluvremenu.

Početak utakmice pripao je Vrbasu, koji su poveli sa 2:0, a ubrzo i sa 4:1. Spartak je zaigraobolje i polako stizao rezultat. Nakon uspešne odbrane golman Cvetković je proigrao Jovanovića u kontranapadu, ovaj upošljavaslobodnog Pavlovića koji donosi izjednačenje na utakmici 6:6 u 10. minutu susreta. Domaćini su uspeli da se malo rezultatski odlepe na10:8, međutim Jovanović svojim golom ponovo donosiizjednačenje 10:10. Nakon greške u dodavanju, loptu su presekli domaći rukometaši i preko Milića poveli sa četirigola 16:12. Prvo poluvreme se završilo sa rezultatom 18:13 u korist Vrbasa.

Početak drugog poluvremena doneo je puno bolju igru subotičana, koji su brzo topili zaostatak. Nakon desetak minuta igre u nastavku, Spartak Vojput dolazi do izjednačenja 21:21, nakon pogodtka Jovanovića. U sledećem napadu Knežević po prvi put na utakmici dovodi Spartak Vojput u vodstvo, 21:22 u 42. minutu susreta. Usledila je igra u kojoj su se ekipe smenjivale u vodstvu. U finišu utakmice Spartak Vojput je slomio otpor Vrbasa i potpuno preuzeo igru. Sa pet golova u nizu došli su do prednosti od 26:31 u 57. minutu. Ubrzala se igra na obe strane što je više odgovaralo sbotičanima, golom Kneževića dva minuta pre kraja imali su prednost od 5 golova 27:32. Konačan rezultat postavio je Perović Nikola sa zvukom sirene, 29:32.