28.09.2014

Poraz u Nišu

Železničar - Spartak Vojput 34:31

Subotičani su poraženi u drugom kolu rukometne Super lige u Nišu od domaće ekipe Železničara sa 34:31, u utakmici koja je obilovala sa puno golova.

Dobro su započeli utakmicu "putari", golovima Županjca poveli su sa 0:2. Njegovim trećim golom u 6. minutu susreta rezultat je bio 2:4 za Spartak Vojput. Usledila je tada bolja igra domaćih koji su preko Stefanovića i Basarića prvo izjednačili na 4:4 a zatim ubrzo stigli i do osetnije prednosti od 11:6 nakon pogodkta Porobića u 16. minutu. Do kraja prvog poluvremena Železničar je održavao svoju prednost tako da je prvih trideset minuta završeno sa 18:12 u korist domaćih.

U nastavku utakmice nije se puno menjao odnos snaga na terenu. Železničar je održavao svoju prednost a subotičani su tek u finišu utakmice uspeli da smanje razliku i zaprete domaćinu. Na kraju zaslužena pobeda nišlija.

U sledećem kolu Spartak Vojput u Hali sportova dočekuje ekipu Požarevca. Meč se igra u subotu 4. oktobra sa početkom od 18 časova.