25.03.2015

Spartak Vojput na Finalnom turniru Kupa

Crvena Zvezda – Spartak Vojput 26:23 (12:8)

SC “Šumice“ Gledalaca: 100. Sudije: Boričić Marko i Marković Dejan. Sedmerci: Crvena Zvezda 6/5, Spartak Vojput 2/2

Crvena Zvezda: Živojinović, Popović, Vujović, Milošević, Gačević 2, Antelj, Todorović 6, Cupara, Šotić, Nešovanović 1, Matičić 7, Babić 2, Ivanović 7, Leovac 1, Milutinović.

Spartak Vojput: Vukoslavović, Kosović, Đekić 3, Knežević, Kovačević 3, Lojaničić, Bojanović 2, Jovanović 1, Radulović, Distol 3, Županjac 5, Jelić 5, Kaltak 1, Rakocija, Čupić, Vuković.

Subotički rukometaši osigurali su učešće na finalnom turniru Kupa Srbije uprkos porazu od Crvene Zvezde u Beogradu od 26:23. Pre dve nedelje Spartak Vojput je u Subotici slavio sa 26:20 i tako ponovio uspeh od prve dve sezone.

Olako su ušli u meč putari. Golman Zvezde odbranio je šut Čupića u prvom napadu da bi iz kontre Todorović doveo svoju ekipu u vodstvo od 1:0. Đekić poravnava rezultat da bi domaći serijom golova stigli do 4:1. Trgli su se malo subotičani, zaigrali bolje u napadu i polako smanjivali razlku. Jelić je odigrao odlično u odbrani, ukrao loptu protivniku uposlio Županjca koji iz kontranapada poravnava na 6:6 u 19. minutu susreta.

Pokretljivom odbranom Zvezda je uspela da ublaži napade putara i ponovo stekne osetniju prednost. Nešovanović dovodi domaće do prednosti od 11:7, dva minuta pre kraja prvog dela. U sledećem napadu jak šut Kovačevića zaustavlja stativa da bi iz kontre Matičić povećao na visokih 12:7 u 28 minutu. Jelić smanjuje na 12:8

Spartak Vojput je znatno ozbiljnije ušao u nastavak utakmice. Razigrao se Županjac i Distol čijim golovima su prišli na gol zaostataka 14:13 u 37 minutu. Deset minuta kasnije Distol izjednačuje na 19:19 i već tada je svima bilo jasno ko će nastaviti dalje takmičenje u Kupu Srbije. Raspoloženi Ivanović u finišu meča, donodi dv agola viška Crvenoj Zvezdi, 21:19. Usledila je odličan gol izdaljine Bojanovića za 21:20 da bi minut pre kraja Matičić povećao na 26:23. Spartak Vojput propušta svoj napad da bi u poslednjim trenucima susreta golman Vukoslavović odbranio sedmerac Matičiću.

Učesnici finalnog turnira pored Spartak Vojputa su Vojvodina, Radnički i Železničar.