18.02.2017

Doneli ceo plen iz Kostolca

Rudar - Spartak Vojput 23:26 (10:12)

Kostolac, Sudije: Nenadić Branislav i Stefanović Darko. Gledalaca: oko 650. Sedmerci: Rudar 1/1, Spartak Vojput 3/1. Isključenja: Rudar 8 min, Spartak Vojput 18 min.

Rudar: Stojković, Dragović, Avramović 1, Ognjanović, Tica 2, Bečejac, Bogdanović, Rajičić, Šukić 1, Dimitrijević 7, Milošević 6, Nedeljkov 1, Nedeljković 3, Božić, Merdović 2.

Spartak Vojput: Kosović, Stefanović, Đekić 4, Radović, Perović, Stevanović 1, Potpara 3, Medić, Delibašić 5, Petrović, Mikić, Županjac 7, Jelić 4, Petrović I., Rakocija 2, Abadžić.

Rukometaši Spartak Vojputa savladali su Rudar u utakmici 17 kola Super rukometne lige Srbije i tako pet kola pre kraja u velikoj meri obezbedili ulazak u plej of. Subotičani su tokom celog susreta kontrolisali utakmicu i na kraju zasluženo slavili.

Prvi gol na utakmici postigao je Đekić u 3. minutu za vodstvo Spartak Vojputa. Usledilo je izjednačenje preko Dimitrijevića, nakon čega su ova dva igrača postigla još po jedan gol za 2:2. Tica je doneo domaćinu jedino vodstvo na utakmici u 13. minutu za 4:3. Putari su tada zaigrali angažovanije u odbrani i napravili seriju od 5:0 te poveli sa 8:4 u 20. minutu. U redovima domaćina odlično je branio golman Rajičić koji je najzaslužniji što su domaći uspeli da se rezultatski približe Spartak Vojputu. Milošević i Dimitrijević smanjuju na 6:8, a Đekić sa dva gola u nizu vraća prednost od četiri gola, 6:10. Rudar je u poslednjoj minuti prvog poluvremena uspeo da postigne dva gola u nizu tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 10:12.

Nastavak utakmice počeo je golom Delibašića, 10:13. U prva tri minuta drugog poluvremena igra je dobila na brzini sa brzim realizacijama na obe strane. U 32. minutu na semaforu je stajalo 12:14 nakon novog gola Dimitrijevića koji je bio najefikasniji u redovima domaćina sa sedam golova. Županjac i Jelić donose mir u redove Subotičana za prednost od 4 gola, 12:16.

Od 40 do 45 minuta ni jedna ekipa nije uspela da postigne gol pošto su odlično branili Petrović i Rajičić. Rakocija prekida post za 16:19 u 45. minutu. U poslednjih deset minuta Spartak Vojput je ušao sa tri gola viška, 18:21. Milošević je iskoristio prednost od dva igrača više na terenu da smanji rezultat na 20:22, ali već u sledećem napadu Delibašić donosi mir u redove putara. Odličnom akcijom Županjca i Rakocije Spatak Vojput je imao tri gola viška 21:24, tri minuta pre kraja. Domaći nisu imali rešenje za igru Spartak Vojputa čiji su igrači postigli dva gola u poslednjoj minuti za 22:26. Konačan rezultat postavio je kapiten Milošević, 23:26.

Spartak Vojput u naredna dva kola igra pred svojom publikom. U subotu 25. februara dočekuju Moravu, pobedom u ovo susretu i teoretski bi obezbedili plasman u plej of što bi bila velika nagrada za ove momke koji su vredno trenirali i zasluženo se našli među najboljim ekipama u Srbiji.