23.04.2015

Tesan poraz od Vojvodine

Spartak Vojput - Vojvodina 24:26 (12:14)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca oko 1.000. Sudije: Stojković Dušan i Nikolić Nenad.

Sedmerci: Spartak Vojput 1/0, Vojvodina 3/2. Isključenja. Spartak Vojput 8 min, Vojvodina 6 min.

Spartak Vojput: Vukoslavović, Kosović, Đekić 4, Jelić 3, Knežević 2, Kovačević 1, Lojaničić 7, Bojanović 1, Jovanović, Radulović, Distol, Županjac 1, Kaltak, Rakocija, Čupić 5.

Vojvodina: Živković 6, Orbović 5, Todorović 5, Elezović 5, Perović, marjanović, Smiljanić, Ranisavljević, Lazović, Arsenić 1, Nikolić, Denić, Stanković 2, Bećirović 2, Kocić, Ćurković.

Subotičani su poraženi od aktualenog prvaka države, ali su pokazali da poseduju kvalitet i da se mogu ravnopravno nositi sa najboljom ekipom u Srbiji. Utakmica je odlučena u poslednjih pet minuta pošto je u 5 minuta pre kraja na semaforu stajalo 24:24.

Spartak vojput se uspešno odbranio od prvog napada gostiju i golom Kovačevića poveo sa 1:0. Elezović poravnava na 1:1 kada su usledila dva gola putara za vodstvo od 3:1. Ubrzo Vojvodina je pokazala svoj kvalitet, Elezović je izjednačio na 4:4 da bi Aresnić sa sedam metara doveo novosađane u prednost od 6:4. Lojaničić pogađa tik ispod prečke i smanjuje rezultat, međutim gosti sa dva nova gola u 15. minutu dolaze do najveće prednosti, 5:8.

Jelić sa dva postignuta gola u nizu dovodi Spartak Vojput na minus jedan, usledila je uspešna odbrana sedmerca golmana Vukovića, ali na žalost domaće publike Kaltak iz kontre ne uspeva da izjednači rezultat. Umesto izjednačenja novosađani sa dva nova gola dolaze ponovo do prednosti od plus tri, 8:11. U samom finišu prvog dela trener Branislav Zeljković zatražio je minut odmora što su dobro iskoristili domaći i golom Đekića u poslednjim trenucima smanjili na 12:14.

Nastavak utakmice doneo je puno uzbuđenja mnogobrojnoj publici. Raspucao se Lojaničić i izjednačio rezultat nakon samo tri minuta igre u drugom poluvremenu, 14:14. Pet minuta kasnije golom Đekića subotičani ponovo dolaze u vodstvo, 17:16. Vojvodina je tada iskorsitila par grešaka u napadu putara i sa četiri gola u nizu preokrenuli rezultat u svoju korist 17:20. Odličnom i požrtvovanom igrom u odbrani Spartak Vojput je polako smanjivao razliku da bi prvim golom Županjca na utakmici ponovo izjednačili rezultat na 23:23 u 53. minutu.

Živković dovodi Vojvodinu u vodstvo no Bojanović svojim prvim golom poravnava na 24:24. Ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj se istakao golman gostiju Perović, koji je nanizao tri uspešne odbrane a Orbović zatresao mrežu za 24:25. Đekić pogađa stativu a Orbović postavlja konačnih 24:26 za lidera na tabeli i aktuelnog prvaka države.