07.02.2016

Četvrto mesto na turniru "60+"

Spartak Vojput osvojio je četvrto mesto na turniru "60+" koji je organizovao RK Partizan povodom 60. godina ligaškog takmičenja. Turnir je osvojio domaći Partizan, koji je u finalnoj utakmici nakon boljeg izvođenja sedmeraca slavio nad Metaloplastikom.

Subotičani su u polufinalu poraženi od Partizana 36:29 (17:16), u borbi za treće mesto izgubili su od Vojvodine sa 25:21.

Partizan - Spartak Vojput 36:29 (17:16).

Partizan: Živković 8, Jokić 1, Sretenović 7, Tomić, Pižurica 1, Đuričić, Peruničić, Radojković 7, Stevanović, Kukić 4, Maksić 5, Radović, Mršulja 2, Stošljević 1, Ćućuz.

Spartak Vojput: Peić Tukuljac, Đekić 4, Perović 1, Knežević, Ljubojević 2, Galfi, Lojaničić 5, Radulović, Distol, Županjac 6, Jelić 3, Basarić, Rakocija 4, Čupić 4, Abadžić.

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri dva rivala. Spartak Vojput je poveo sa 2:1 golom Lojaničića u 3 minutu. Partizan je golom Mršulje ubrzo izjednačio rezultat, 2:2. Usledila je velika borba u kojoj ni jedna ekipa nije uspela da stekne ozbiljniju prednost. Subotičani su češće bili u vodstvu ali samo sa jednim golom viška. Do prv eosetnij eprednosti dolazi Partizan u poslednjoj minuti golom Pižurice za 17:15. Županjac do siteka prvog poluvremena postiže gol i smanuje na 17:16, sa kojim rezultatom se otišlo n aodmor.

U nastavku susreta nastavila se izjednačena igra dva rivala. Igrao se 41. minut kada je mrežu pogodio Đekić za minimalno vodstvo crno-belih od 23:22. Usledio je period nešto slabij eigre putara što su iskoristili domaći i golom Kukića stigli do plus četiri, 28:24. U finišu utakmice razlika se povećala i na kraju zaslužena pobeda Partizana od 36:29.

Vojvodina - Spartak Vojput 25:21 (15:10)

Vojvodina: Arsenić, Orbović 2, Todorović 4, Perović, Rastvorcev 3, Marjanović 4, Rajičević, Ranisavljević, Jovanović 3, Arsenić N. 3, Nikolić, Stanković 1, Vučković, Milašević, Gugleta 5.

Spartak Vojput:  Đekić,Perović 1, Knežević 2, Ljubojević 3, Galfi, Lojaničić 1, Radulović 2 odbrane, Distol, Županjac 3, Jelić 2, Basarić 2, Rakocija 3, Čupić 4, Abadžić 15 odbrana.

U borbi za treće mesto sastale su se ekipe učesnice SEHA gazprom lige. Spartak Vojput je pokazao bolju igru u odnosu na meč sa Partizanom iako su nastupili bez Kosovića i Đekića, ali sa novim golmanom Abadžićem koji je upisao 15 uspešnih odbrana. Junak meča ipak je bio golman Vojvodine, Perović koji je zadavao velike probleme Subotičanima i najzaslužniji je za trijumf svoje ekipe.

Vojvodina je bolje otvorila utakmicu, poveli su sa 5:1 golom Rastvorceva u 6. minutu susreta. Rakocija i Basarić smanjuju na 5:3 kada je usledila nova serija Vojvodine i golom Marjanovića dolaze do 9:3. Sa dva gola u nizu Ljubojevića iz kontranapada Spartak Vojput smanjuje na 9:6 u 16. minutu. Odgovorili su ubrzo novosađani, Marjanovića postiže dva gola u nizu a sa igračem manje do gola dolazi i Jovanović za 13:7. Jelić, Županjac i Čupić smanjuju na 14:10, da bi u poslednjim sekundama prvog dela Arsenić sa 7 metara doveo svoj tim u vodstvo od 15:10.

Subotičani su znatno popravili igru u odbrani u drugom poluvremenu. Sa par brzih kontranapada i golom Kneževića smanjili su zaostatak na 16:13. Pri rezultatu 19:16 Spartak Vojput je dozvolio Vojvodini da sa dva igrača manje postignu gol i povećaju prednost na 20:16. Ipak tri minuta kasnije Rakocija smanjuje na 20:18. Novom odličnom odbranom Perovića zaustavlja šut Basariću pri rezultatu 21:19, i umesto da bude samo gol viška za novosađane, Gugleta iz kontre pogađa za 22:19 deset minuta pre kraja. Na kraju zaslužena pobeda Vojvodine od 25:21.